معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان

باتوجه به راهبرد مجموعه سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان با ایجاد قرارگاه های تحول محلات و بینش تربیتی فرماندهی محترم سپاه استان مبنی بر رونق بخشی مساجد با کار تربیتی و بیان دقیق و به جای ایشان که فرمودند: اصل و اساس قرارگاه های تحول محلات،مسجدمحوری است و اصل مسجد هم تربیت محوری است. لذا معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه امام سجاد علیه السلام برخود لازم می داندکه به صورت اجمالی راهبرد خود را در مساجد با ایفای کار تربیتی بیان نماید.

اکنون که بیش از 10 سال از عمر شبکه تربیتی صالحین در بسیج می گذرد، شعار همیشگی صالحین مسجدمحوری و برگرداندن هویت اصلی آن است جرا که برخی از مساجد صرف یک نماز درب آنها باز و بسته می شود، در صورتی که اگر به تاریخ دین مبین اسلام نگاه کنیم مساجد نقش اساسی و حیاتی را در پیشبرد اهداف دین داشته اند.

به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره):این مسجدها را سنگر قرار دهید برای اسلام و در صدر اسلام مسجد محل بسیج بود. حضرت امام(ره) در جلد 15 صحیفه خود مفصل نقش مساجد را در صدر اسلام تبیین کرده است و از مساجد به عنوان سنگر و محل بسیج نام برده اند.

پس باید تمام تلاشمان را به کار ببندیم که هویت اصلی مساجد به خودشان باز گردد و این کار محقق نمی شود مگر با ایجاد یک کار تربیتی تشکیلاتی تربیتی هم که در مسجد اتفاق بیفتد ،یک تربیت الهی است چرا که هم مسجد خانه خداست و هم فضای مسجد یک فضای معنوی و ریشه دار است.

عمده ترین هدفی که در نظام تربیتی صالحین به دنبال آن بودیم و هستیم رونق و پیشبرد مساجد با یک نظام تربیتی مبتنی بر اندیشه ناب اسلامی است.

مجموعه تعلیم و تربیت بسیج در قرارگاه های تحول محلات نقش بسزایی دارد زیرا پایه و اساس تمام کارگروه های تحول ایجاد یک بنیه تربیتی است و اگر این اتفاق افتاد گروه ها می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند و ان شاءالله که بتوانیم با این کار شاهد تحقق فرموده رهبر عزیزمان مبنی بر تربیت جوانان مومن انقلابی پای کار باشیم. کما اینکه در طی این ده ساله هم صالحین در بین گروه های مختلف بلاخص جوانان شاهد دست آوردهای فراوانی بوده که ان شاءالله در پیوست های بعدی به قسمتی از آنها اشاره خواهیم کرد.