شاید شنیده باشید که برخی زیر لب می‌گویند:
جنگ که تمام شده، چرا شهدا و بسیجیان و رزمندگان و آزادگان ارزشمندند؟
چرا هفته دفاع مقدس برگزار می شود؟ و چراهای دیگر….

✅ پاسخ

جهت پاسخگوئی فقط به قسمتی از وسعت ایران عزیز که در دو سده گذشته به علت بی‌لیاقتی و بی‌عرضگی بعضی از شاهان حاکم ایران اکثراً بدون جنگ و خون‌ریزی، از ایران جدا شده و متأسفانه تبدیل به پایگاه برای دشمنانمان گردیده، توجه فرمائید :

۱. آذربایجان و گرجستان به موجب قرارداد ننگین گلستان در سال ۱۸۱۳ میلادی در زمان فتحعلیشاه قاجار از ایران جدا شد. (حدود ٢٠۵ سال پیش)

۲. منطقه نخجوان و ارمنستان به موجب قرارداد ننگین ترکمنچای در سال ۱۸۲۸ میلادی در زمان فتحعلیشاه از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١٩٠ سال پیش)

۳. افغانستان و هرات به موجب معاهده پاریس در سال ۱۸۵۷ میلادی در زمان محمدشاه قاجار از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١۶١ سال پیش)

۴. ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان به موجب قرار داد سال ۱۸۸۳ میلادی در زمان ناصرالدین شاه قاجار از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١٣٧ سال پیش)

۵. پاکستان و سیستان به موجب قرارداد ننگین حکمیت «ژنرال اسمیت» در زمان حکومت قاجار در دو مرحله که آخرین آن در سال ۱۹۰۵ میلادی از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١١٣ سال پیش)

۶. مجمع الجزایر بحرین با ۳۳ جزیره ارزشمند در سال ۱۳۵۰ شمسی در زمان محمدرضا شاه پهلوی از ایران جدا شد. (یعنی حدو۴٧سال پیش)

۷. شهر بندری و زیبای فیروزه در شرق دریای مازندران، قبل از انقلاب در زمان محمدرضا پهلوی از ایران جدا شد و به شوروی واگذار گردید.

اما می‌دانیم که در جنگ تحمیلی مدت ۸ سال با دنیا جنگیدیم،حدود ۱۸۸۰۱۵ نفر شهید دادیم (در میدان جنگ و هم بمباران شهرها تا روز آتش بس) که ۳۶ هزار نفر از آنان دانش آموز بودند.

حال با افتخار اعلام می‌کنیم ولی:
۱. یک وجب از خاک میهن اسلامی را از دست ندادیم.
۲. باعث بیداری کشورهای اسلامی و مظلوم شدیم.
۳. قدرت اسلام و ایران را به ابرقدرت‌ها نشان دادیم تا دیگر جرأت حمله به ایران را نداشته باشند.

بنا بر این در حال و همه زمانها (جهت قدردانی از شهدا و رزمندگان و آزادگان و نیز خانواده صبور آنان و برای الگوسازی و‌پرورش نسل جوان که نیاز به قهرمانان راستین دارند) لازم است که در نکوداشت هفته دفاع مقدس و یاد شهدا و قدردانی از رزمندگان و آزادگان وخانواده معظم آنها بکوشیم.

سلام بر آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم.
سلام بر دلاورانی که قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم.
سلام بر مجاهدانی که به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم.
سلام و درود خدا بر شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران.

┈••✾•🌿🌺🌿•✾••┈

تبیین اساس کار ما است. ما با ذهن‌ها مواجهیم، با دلها مواجهیم؛ باید دلها قانع بشود. اگر دل‌ها قانع نشد، بدنها به راه نمی‌افتد، جسم‌ها به‌کار نمی‌افتد.

آدرس ما در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های ایرانی:

https://ble.im/tarbiyat_hormozgan
sapp.ir/tarbiyat.hormozgan
@tarbiyatiy