به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، امروز دوشنبه ۱۳آبان در مدارس حضرت رقیه سلام الله علیه و هنرستان کاردانش بصیرت بندرعباس  با حضور برادر رضاالماسی، مربی و کارشناس آموزش از سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید.

الماسی، ابتدا کلیاتی از پدافند غیر عامل، تعاریف و به اهمیت این موضوع اشاره نمود.
مدیر آموزش های مهارتی معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در ادامه بحث خود به طور خاص به موضوع فضای مجازی و آسیب‌های آن پرداخت.
رضا الماسی گفت: پدافند غیر عامل در حوزه های مختلف: سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت،سایبر یا فضای مجازی، پل ها و راه ها و سازه های امن و ساختمان و… بحث می کند.
وی در ادامه به طور خاص در حوزه فضای مجازی گفت: امروز، عصر ارتباطات است و دنیای کنونی ما ، عصر تاخت و تاز وسایل ارتباط جمعی از جمله رادیو،تلویزیون، ماهواره، تلفن همراه و اینترنت می باشد که میل جوانان به شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بیشتر است، لذا به همین جهت آسیب‌های آن هم نسبت به سایر وسایل ارتباط جمعی افزایش یافته است.

این کارشناس در پایان به بخشی از محاسن و آسیب‌های آن پرداخت و با اشاره به مثال هایی در خصوص اتفاقات موجود در شبکه های اجتماعی از قبیل: تلگرام، واتساپ،اینستاگرام، وایبر و… که از سرورهای صهیونیستی که از خارج کشور هدایت می شوند مباحث خود را جمع بندی نمود.